• Ana Sayfa
 • İlan Vermek
 • İlan Örnekleri
 • Ödemeler
 • İletişim
 • KAYIP İLANI ÖRNEKLERİ
   

  Kayıp ilanları gazete ilan sayfalarında “Zayi” başlığı altında yer alır. Zayi; yitirilmiş, varlığına ulaşılamayan demektir. Zayi ilanları; gazetelerin ilan sayfalarının en sonunda yer alır. Zayi başlığı altında alfabetik sırayla takip ettiğinizde ilanınıza ulaşmak zor olmayacaktır.
   
  1. Kimlik kayıpları: Resmi veya özel kurumların bünyesinde yer alan kişilere; üzerinde kim olduğunu tanıtan, kimlik bilgilerinin yazılı olduğu kişiye özel ve sadece o kişinin kullanabileceği kimlik kartları verilir. Üzerinde kişiyi özel kılan kimlik bilgilerinin yer aldığı kimlik kartlarının kaybolması halinde Gazetelere kayıp ilanı vermek artık neredeyse bir zorunluluk haline gelmiştir. Bazen bu zorunluluk kurumun, kimlik kartının yenilenebilmesi için kayıp ilanı istemesiyle bazen de kişinin kendini güvence altına almak istemesiyle zorunlu hale gelir.
  Kişi kayıp ilanı vererek kendini güvence altına alır. Çünkü yaşadığımız çağda sistemin yarattığı boşluklardan yararlanmak isteyen kötü niyetli kişiler; kimliklerinizi kullanarak şirket kurma, kredi kartı çıkarma, kredi çekme, kefillik, terör ve hırsızlık gibi yasalar önünde sizi zor duruma düşürecek eylemlerde bulunabilir.
  Bu durumu ortadan kaldırmak için Ulusal düzeyde yayın yapan bir gazetede vereceğimiz küçük bir kayıp ilanı yeterli olacaktır. Bulunduğunuz bölgede, şehirde ya da (özellikle Nüfus cüzdanı kayıp ilanlarında, Ehliyet kayıp ilanlarında) Türkiye genelinde ilan yayınlatabilir, kötü kullanımlara karşı kendinizi garanti altına alabilir, durumu lehinize çevirebilirsiniz. 
  Üzerinde bilgilerinizin yer aldığı Nüfus cüzdanı, Ehliyet, özel veya resmi kurum ve kuruluşlara aitliğinizi bildiren (Askeri Kimlik, öğrenci kimliği, ve kurum kimlikleri v.b) tüm kimlik kartlarınızın ilanlarını verebilirsiniz. Kayıp ilanı örneklerini sitemizden inceleyebilirsiniz.
   
  Örnek;
  Nüfus Cüzdanımı Kaybettim. Hükümsüzdür. Fatih Kaan Güven”
  Askeri Kimliğimi kaybettim. Hükümsüzdür. Nevzat Karadağ”
  Sürücü belgemi kaybettim. Hükümsüzdür. Ali Yaman”
  B sınıfı ehliyetimi kaybettim. Hükümsüzdür. Kemal Yıldız”
  Marmara Üniversitesi öğrenci kimliğimi kaybettim. Hükümsüzdür. Esra Kara”
  Milli Eğitim Bakanlığı personel kimlik kartımı kaybettim. Hükümsüzdür. Ahmet Taş”
  Kurum kimliğimi kaybettim. Hükümsüzdür. Eylül Şekerci”
   
  2. Diploma kayıp ilanı: Ortaöğretim, Lise ve Üniversite diplomaları kayıp ilanlarını, bağlı olduğunuz okullar istemektedir. Yine amaç ilk olarak kötü kullanımı engellemek ve kurum istediğinde aitliğinizi belgeleyebilmektir. Yerel veya ulusal olarak vereceğiniz basit bir kayıp ilanıyla istediğiniz belgeye yeniden sahip olursunuz.
  İlan verdikten sonra yapmanız gereken ilanın yayınlandığı gazeteyi tedarik edip ilanınızın yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol ettikten sonra ilgili kuruma ulaştırmaktır. Dikkat etmeniz gereken önemli bir husus da ilanınızı gazeteden kesmeden tarihinin de görülebileceği şekilde saklamanızdır.     
  Okulunuz sizden aksi bir şey istemediyse aşağıdaki ilan örnekleri (örnek:1) yeterli olacaktır. Yalnız Bazı okullar önceki yıllarda mezun olmuş öğrencilerinden mezuniyet tarihi ve diploma numarasıyla ilgili detaylı  bilgiler içeren kayıp ilanı istemektedir. Örnek:2’deki ilanı inceleyebilirsiniz.
   
  Örnek:1
  Ankara Üniversitesi diplomamı kaybetim. Hükümsüzdür. Ayşe Yılmaz”
  İstanbul Üniversitesi geçici mezuniyet belgemi kaybettim. Hükümsüzdür. Osman Yağmur”
   
  Örnek:2
  Ankara Üniversitesi Dil tarih ve Coğrafya Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nden 2003 yılında aldığım 09732 nolu diplomamı kaybettim. Hükümsüzdür. Ömer Yaşar”
   
   
  3. Fatura ve İrsaliye Kayıp İlanı: Vergi mükelleflerinin devletle olan ilişkisi resmi evraklar üzerindendir. Şirketin tutmakla yükümlüğü olduğu defter, hasılat faturaları, mal giriş çıkışını belgeleyen İrsaliye gibi resmi evraklar, gerektiğinde ibraz edilmek zorundadır. Yalnız geçmiş yıllara ait incelemelerde şirketler fatura gibi evraklarının ibrazını yaparken zorlanmakta ve kayıp ilanı vermek zorunda kalmaktadır. Kayıp ilanı verilmediğinde ise bir takım mali yaptırımlara maruz kalmaktadırlar. Bu gibi olaylarla karşılaşmamak için Ulusal düzeyde yayın yapan Hürriyet, Sabah, Posta, Milliyet, Vatan, Milliyet, Zaman gibi gazetelerden birinde basit bir kayıp ilanı vermek yeterlidir.  Fatura ve İrsaliye kayıplarında yapılması gereken; kaybolan fatura ve irsaliye numaralarını edinmek, vergi dairenizi, numaranızı ve kaybın kime ait olduğunu belirten bir kayıp ilanı yayınlatmaktır.
  Fatura ve İrsaliye kayıp ilanlarınızda, fatura ve vergi dairesi numaralarınızla ilgili herhangi bir hataya meydan vermemek için ilan@ilanvermek.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.
  Gün içinde kayıp ilan merkezimizi arayarak ya da formu doldurarak kolayca verdiğiniz fatura kayıp ilanınız, İrsaliye Kayıp İlanınız ertesi gün gazetede yayınlanacaktır. Bu ilanla vergi dairesinde işleminizi sorunsuz yaptırabilir, yükümlülük ve yaptırımlardan kurtulmuş olursunuz.
  Aşağıda İncelemeniz için Fatura ve İrsaliye kayıplarıyla ilgili somut örnekler verilmiştir. Detaylı bilgi ve sorularınız için ilan merkezimizle iletişime geçiniz.
   
  Örnek:1
  Seri A 35789- 35790- 35791 nolu faturalarımız kaybolmuştur. Hükümsüzdür. Arda Teknik Sanayi Ticaret Limited Şirketi. Maslak Vergi dairesi 9740434798”
   
  Örnek:2
  95378- 95379- 95380 nolu irsaliyelerimiz kaybolmuştur. Hükümsüzdür. Sevgi İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş- Kızılbey Vergi Dairesi: 2148950597”
   
  Örnek:3
  “1200- 1250 arası 50 adet faturamız kaybolmuştur. Hükümsüzdür. Ankara Kuruyemiş- Fazıl Akkaya. Ulus Vergi Dairesi: 14824501589”
   
  Örnek:4
   “Seri A 3155- 3156 -3158 nolu İrsaliyeli Faturalarımız kaybolmuştur. Hükümsüzdür. Aslan Ticaret- Kemal Çelik. Beylikdüzü Vergi dairesi: 3450178965
   
  4. Araç Ruhsatı Kayıp İlanı: Araç ruhsatı kayıp ilanlarınızı merkezimizi arayarak yada ilan@ilanvermek.com adresine e-posta göndererek verebilirsiniz. Ruhsat kayıp ilanlarında dikkat etmeniz gereken husus taşıt plakanızı doğru bildirmenizdir. Araç ruhsatı Kayıp ilanlarıyla ilgili örnekleri aşağıda verilmiştir. İncelemeniz önerilir.
  Örnek:
  “34 AZ 3971 plakalı aracımın ruhsatı kaybolmuştur. Hükümsüzdür. Sedat Karagöz”
  “06 GTU 395 plakalı aracıma ait taşıt kartı zayi olmuştur. Hükümsüzdür. Burak Çalışkan”
   
  5. Yazarkasa Ruhsatı Kayıp İlanı: Firmaların kaybettiğinde kayıp ilanı vermekle yükümlü olduğu ilan konularından biridir. Yazarkasa kayıp ilanı vermek için izlenmesi gereken yol merkezimizi aramak, ana sayfadaki formu doldurmak ya da ilan@ilanvermek.com’a e-mail göndermektir. İlanınızla ilgili belirtmeniz gereken zorunlu bilgiler: Yazarkasa marka, model, sicil numarası, Kaybeden bilgileri (firma ise ünvanı doğru ve tam verilmelidir), vergi dairesi ve numarasıdır. Doğru ve ekonomik ilan vermek için ilan danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.  
   
    Örnek:
        “BEKOCasio marka 98SR model 8G40507427 seri nolu yazarkasa ruhsatı kaybolmuştur. Hükümsüzdür. Pınar Turizm Gıda San. Tic. Ltd. Şti V.D: Ulus V.NO: 8010547532
   
       “HALKALI V.D 41618022060 No'lu mükellefiyiz Beko Casio marka 398-SR  MF AG 40722048 seri no'lu yazarkasamızın ruhsatını kaybolmuştur. Hükümsüzdür. Petek Büfe- Cafer Petek”
   
  5. Pasaport kayıp İlanı: Kaybolan ya da çalınmış pasaport ilanlarınızı kolay ve ekonomik bir şekilde merkezimizden verebilirsiniz. Yenilenmesi için mutlaka gazete ilanıyla başvuru yapmalısınız.  Ayrıca verdiğiniz basit bir kayıp ilanıyla hükümsüzlülüğünü ilan ettiğiniz belgenin, başınıza dert açmasını engellemiş olursunuz.
  İlan örneği aşağıdaki gibidir.
   
  Örnek:
  “Pasaportumu kaybettim. Hükümsüzdür. Emre Kırkpınar”
   
   
  6. Paso Kayıp İlanı: öğrenci pasolarınızın kayıp ilanlarını en uygun fiyatlı gazete seçeneklerini merkezimizden öğrenerek ertesi gün yayınlanmak üzere verebilirsiniz.
   
  Örnek:
  “Marmara Üniversitesi öğrenci pasomu kaybettim. Hükümsüzdür. Hakkı Çolak”
   
   
   
   
   
  Copyright © 2008 - 2018 Tüm hakları saklıdır.